Januarski sneg nam je popestril dopoldneve tudi z igro na snegu in ustvarjanjem snežaka. Vendar pa nam ga je toplo sonce že naslednji dan stalilo in od njega je ostala samo kapa, šal, gumbi in dve palici. Razmišljali smo, kako bi lahko naredili snežaka, ki bi kljub soncu ostal lep in bel. Tako je nastala ideja o snežaku iz ponošene bele nogavice in nekaj dodatki. Da bi lahko otroci take snežake odnesli v svoje domove, smo jih izdelovali že na skupnem srečanju staršev in otrok. Vendar pa smo se spomnili še na nekoga, ki je ostal brez snežaka. In to je naša kuharica Mateja. Z veseljem smo se potrudili in celo dopoldne ustvarjali ter končno odnesli dva snežaka v kuhinjo. Sedaj se veselo smejeta in opazujeta naše pridne kuharice, ki se trudijo za nas. In prav nič se ne bojita, da bi se spremenila v majhno lužico.

Besedilo in fotografije: Nataša Rupnik