Mesec december je po skupinah v vrtcih vedno čaroben, pravljičen in ustvarjalen. Najlepše od vsega pa je druženje otrok iz različnih skupin na različnih dogodkih, ki se zvrstijo v tem mesecu. Pri nas v Hotedršici smo tako skupaj oblikovali sladke piškote, v sodelovanju s starši okrasili novoletno drevesce, si ogledali predstavo in kamišibaj, okrasili smrečico na vaškem trgu in zapeli dedku Mrazu.   Ena od družin pa se je odločila, da podelijo z nami polno škatlo okusnih piškotov, ki so jih z otrokom ustvarjali doma. In odločili smo se, da jih na prijetni dopoldanski čajanki skupaj pojemo. Ob dolgi praznično okrašeni mizi samo se ob toplem čaju veselo posladkali in si zaželeli, da bi nas v novem letu vedno spremljala tako sladka dobra volja, kot jo imamo danes.

Napisala: Nataša Rupnik

Foto: Nataša Rupnik in Sonja Dremelj